W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o czterech zgonach z powodu Covid-19. To dwóch pacjentów, którzy zmarli w szpitalu w Łańcucie – 80-letni mężczyzna i 32-letnia kobieta, 83-letnia mieszkanka Zabrza i 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.

Pacjenci - 80-letni mężczyzna i 32-letnia kobieta - którzy zmarli w szpitalu w Łańcucie oprócz tego, że byli zakażeni Covid-19 mieli m.in. choroby przewlekłe oraz cukrzycę - wynika z oświadczenia placówki zamieszczonego na stronie internetowej.

80-letni mężczyzna pochodził z powiatu krośnieńskiego. Jak podał w poniedziałek szpital, przyczyną zgonu było zakażenie Covid-19 z ciężkim zapaleniem płuc. Pacjent zmarł w niedzielę tuż przed północą, w pierwszej dobie pobytu w placówce. "Dodatkowo pacjent obciążony chorobami przewlekłymi. Przewlekła choroba niedokrwienna serca, stenoza aortalna - zabieg planowany na wrzesień 2020; nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2, stan po koronaplastyce wykonanej we wrześniu 2019 r." - czytamy w oświadczeniu.

Natomiast przyczyną śmierci 32-letniej kobiety z powiatu lubaczowskiego, było, jak wynika z oświadczenia placówki, zakażenie Covid-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową. Kobieta zmarła w poniedziałek o godz. 7. W szpitalu była od 9 dni. "Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi - otyłość olbrzymia, cukrzyca typ 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny. Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO" - podkreśliła placówka.

83-latka szóstą ofiarą w Śląskiem

83-letnia mieszkanka Zabrza jest szóstą w woj. śląskim i 26. w Polsce ofiarą koronawirusa - podał Śląski Urząd Wojewódzki.

Mieszkanka Zabrza zmarła w szpitalu zakaźnym w Tychach. Trafiła tam 25 marca w ciężkim stanie, po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego najbliższego otoczenia - poinformowała PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Zakażona koronawirusem kobieta cierpiała też na inne chorobypodobnie jak pozostali z pacjenci z woj. śląskiego, do których śmierci przyczynił się Covid-19.

Aktualne informacje na temat sytuacji w Polsce i na świecie w związku z koronawirusem znajdziesz w naszej relacji!