75-letni mieszkaniec Bytomia to trzecia w woj. śląskim i 19. w Polsce ofiara koronawirusa. Mężczyzna zmarł w sobotę wieczorem w bytomskim szpitalu - podał Śląski Urząd Wojewódzki.

Zmarły w Bytomiu 75-letni pacjent cierpiał też na inne schorzenia - informuje śląski urząd.  

Ministerstwo Zdrowia w niedzielę poinformowało o 19. Ofierze koronawirusa w Polsce. Jak napisał resort na swoim Twitterze - pacjent był w stanie ciężkim.

Aktualne informacje na temat sytuacji w Polsce i na świecie w związku z koronawirusem znajdziesz w naszej relacji!

75-latek, to trzecia ofiara w Śląskiem

Przed tygodniem w szpitalu w Tychach zmarł 83-latek ze Szczyrku, który miał wcześniej kontakt z gośćmi z Holandii.

Kilka dni później poinformowano o śmierci 71-letniego mężczyzny w szpitalu w Cieszynie. Zaraził się od osoby z najbliższego otoczenia, która wróciła z zagranicy.

Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, wśród 22 osób, u których zakażenie koronawirusem potwierdzono w niedzielę, jest m.in. 9 osób z powiatu cieszyńskiego, które zaraziły się w swoim miejscu pracy. Wszystkie przebywają w swoich domach, w dobrym stanie.

Część pozostałych chorych także pozostaje w izolacji domowej, inni są w szpitalach, m.in. w Częstochowie i Tychach. Stan jednej osoby jest poważny. W ciężkim stanie w szpitalu jest kobieta z powiatu tarnogórskiego, hospitalizowana w szpitalu w Blachowni. Sanepid ustala źródło jej zakażenia - poinformowała rzeczniczka.

Wraz z przypadkami, o których poinformowano w niedzielę, w woj. śląskim jest już 187 osób z koronawirusem. Trzy zmarły, cztery wyzdrowiały. Hospitalizowane są 123 osoby, blisko 14,5 tys. potencjalnie chorych objęto kwarantanną, a niespełna 7,8 tys. nadzorem sanitarnym. Do sobotniego rana Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przebadała pod kątem koronawirusa blisko 3 tys. pobranych próbek.