Posłanka Prawa i Sprawiedliwości z Tarnowskich Gór Barbara Dziuk ciężko przechodzi Covid-19. Od ponad tygodnia jest w szpitalu. Dopiero ostatnio stan jej zdrowia się poprawił.

"Wróciłam do żywych. Ale było bardzo ciężko. Dziękuje wszystkim za wsparcie, modlitwę i ofiarnym medykom, dzięki którym żyję. Niech wszyscy uważają i dbają o siebie" - napisała w poniedziałek Dziuk w odpowiedzi "Dziennikowi Zachodniemu".

O tym, że posłanka jest w poważnym stanie, informował wcześniej szef klubu radnych PiS w Tarnowskich Górach Janusz Śnietka. Pani poseł znajduje się w szpitalu z przebiegiem w najgorszym wariancie. Jej stan jest bardzo poważny. Tak naprawdę dopiero od kilku godzin jest zauważalna poprawa - powiedział portalowi tarnogorski.info.

Barbara Dziuk posłanką jest od 2015 r. - w wyborach w okręgu gliwickim zdobyła wtedy pond 12 tys. głosów. W 2019 r. ponownie została wybrana do Sejmu. Wówczas zagłosowało na nią ponad ok. 11,4 tys. wyborców. Zanim została parlamentarzystką, była m.in. radną śląskiego sejmiku. Bezskutecznie startowała w wyborach burmistrza Tarnowskich Gór. Była też dyrektorką biura poselskiego Nelly Rokity-Arnold.