Zaledwie 0,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 1,9 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia podał, że od rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce zmarły 39 782 osoby. Liczba zgonów wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki wynosi 759. "Zgony nie są związane ze szczepieniem" - zaznaczył resort. 

Od rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się 1 429 507 osób. Wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki zanotowano 19 688 przypadków zakażeń. 

W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, są w Polsce 19 572 274 osoby.

Prawie 1,9 tys. nowych zakażeń

1895 zakażeń koronawirusem ostatniej doby potwierdzono w Polsce - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To mniej niż wczoraj, kiedy wykryto 2007 przypadków.

Zmarło 31 osób z COVID-19 - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Dzisiejszy wynik to wzrost o 39 procenty w porównaniu z poprzednim piątkiem. Znów najwięcej, bo 400 nowych przypadków wykryto na Lubelszczyźnie i tam są też kolejne zgony osób z COVID-19.

Coraz więcej osób z koronawirusem widać też w gabinetach lekarzy. To będzie się nakładało na chorobę przeziębieniowa, bo pewnie szczyt tej fali będzie w listopadzie, tutaj najważniejszą rzeczą są szczepienia - mówi dr Michał Sutkowski, rzecznik kolegium lekarzy.