Rosnąca liczba zakażeń i hospitalizacji - tak wyglądają ostatnie tygodnie epidemii koronawirusa w Polsce. Coraz częściej podnoszony jest temat zaostrzania covidowych obostrzeń. Popieracie ten pomysł czy jesteście przeciwni? Opinię możecie wyrazić w naszej ankiecie.

W ostatnich tygodniach notujemy wzrosty liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Minister Zdrowia Adam Niedzielski przyznał na konferencji prasowej, że "w najbliższych dniach czy najbliższych tygodniach trzeba się spodziewać, że przekroczymy w ciągu jednego z dni liczbę tysiąc, ale też powoli średnia zakażeń będzie do tego poziomu tysiąc dążyła". 

Coraz więcej chorych na Covid-19 trafia również do szpitali.

W tej chwili mamy przekroczoną już liczbę tysiąca hospitalizacji - poinformował Niedzielski. Dodał, że "liczba hospitalizacji w ciągu tygodnia się podwoiła".

W tym kontekście pada również coraz więcej pytań o zaostrzenie koronawirusowych obostrzeń.

Przyjęliśmy sobie taką umowną granicę, średnio tysiąc zakażeń dziennie, poniżej której w ogóle nie będziemy prowadzili dyskusji na temat wprowadzania obostrzeń, bo to jest zbyt mały poziom, poziom niewymagający reakcji - przekazał szef resortu zdrowia. Według polityka obecnie "to nie jest jeszcze czas na wprowadzanie obostrzeń".

Mamy przygotowany pewien model dzielenia na strefy żółte, zielone i czerwone; i ten model, uwzględnia też poziom zaszczepienia w poszczególnych powiatach, ale na razie to nie jest absolutnie czas na podjęcie decyzji o zaostrzaniu restrykcji - dodał minister zdrowia.

Co sądzicie na temat wprowadzenia ostrzejszych restrykcji koronawirusowych? Swoją opinię możecie wyrazić, biorąc udział w naszej ankiecie.