Cypr od 1 kwietnia znosi obowiązek kwarantanny dla przyjezdnych z 16 krajów, m.in. z Wielkiej Brytanii i Rosji. Będą oni jednak musieli posiadać negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa.

Od 1 kwietnia podróżujący m.in. z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kataru, Rosji, Izraela, Libanu, Ukrainy, Egiptu, Białorusi, Serbii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą mogli wjechać na teren Cypru bez obowiązku odbywania kwarantanny oraz posiadania specjalnego zezwolenia na wjazd.

Przyjezdni będą jednak musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa wykonanego na 72 godz. przed przekroczeniem granic cypryjskich. Będą też poddawani testom przy wjeździe na teren kraju. Będą musieli również nosić maseczki oraz przestrzegać społecznego dystansu w miejscach publicznych.

Cypr zezwoli na wjazd obywatelom krajów, które najbardziej wspierają przemysł turystyczny na wyspie, z których największy wkład ma Wielka Brytania. W 2019 r. Cypr odwiedziły prawie 4 mln Brytyjczyków. Na drugim miejscu pod względem liczby turystów jest Rosja, a po niej Izrael.

 

Turystyka stanowi 15 proc. cypryjskiego produktu krajowego brutto (PKB), ucierpiała jednak mocno przez pandemię koronawirusa.

W 2020 r. wyspę odwiedziło o 80 proc. mniej turystów niż w poprzednich latach, zaś dochody z turystyki spadły o 85 proc.

Do tej pory Cypr odnotował 44 991 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 254 zgony w związku z Covid-19, oraz wprowadził dwa lockdowny.

Raport opublikowany w styczniu przez niezależny australijski think tank Lowy Institute wskazał, że Cypr jest na piątym miejscu w rankingu stu krajów najlepiej radzących sobie z pandemią koronawirusa. 

/Grafika RMF FM
/Grafika RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.