Piotr Kantor i Bartosz Łosiak żegnają się z igrzyskami olimpijskimi w Tokio: w meczu barażowym o awans do 1/8 finału turnieju siatkarzy plażowych Polacy przegrali z Hiszpanami Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą 1:2 (29:31, 21:19, 7:15).

Pierwsza partia trwała 33 minuty, a Kantor i Łosiak nie wykorzystali w niej czterech setboli i przegrali ostatecznie 29:31. Drugiego seta wygrali 21:19, ale w tie-breaku zdobyli tylko siedem punktów i pożegnali się z turniejem.

Wcześniej oba duety zajęły w swoich grupach trzecie lokaty. Kantor z Łosiakiem doznali w tej fazie turnieju dwóch porażek i zanotowali jedno zwycięstwo: nad Japończykami Yusuke Ishijima i Katsuhiro Shiratorim 2:0.

Fijałek i Bryl powalczą o ćwierćfinał z utytułowanymi Włochami

Do najlepszej "16" turnieju olimpijskiego awansowali natomiast z drugiej pozycji w swojej grupie Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, który w tej rundzie rozgrywek zapisali na swym koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę.

W poniedziałek ich rywalami w meczu o awans do ćwierćfinału będą Włosi Paolo Nicolai i Daniele Lupo, którzy w fazie grupowej wygrali wszystkie spotkania, m.in. z Kantorem i Łosiakiem 2:1.

Nicolai i Lupo to wicemistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro i trzykrotni mistrzowie Europy. Grają razem już 10 lat, na igrzyskach w Londynie zajęli piąte miejsce.

Pojedynek Grzegorza Fijałka i Michała Bryla z Paolo Nicolaiem i Daniele Lupo w 1/8 finału turnieju olimpijskiego rozegrany zostanie w poniedziałek o godzinie 10:00 czasu polskiego.