​Natalia Bajor przegrała z Rumunką Elizabetą Samarą 3:4 (9:11, 11:4, 11:13, 7:11, 11:9, 11:9, 7:11) w pojedynku o brązowy medal turnieju tenisistek stołowych na igrzyskach europejskich w Krakowie.

Spotkanie o brąz, w którym zmierzyły się koleżanki klubowe z KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg, było bardzo interesujące i zacięte.

Po czterech setach doświadczona Rumunka prowadziła już 3:1, a w piątym 8:6, ale Polka nie poddała się. Doprowadziła do remisu 3:3 w setach, więc o wszystkim rozstrzygnęła siódma partia.

W niej przewaga na początku należała do 34-letniej Elizabety Samary, która prowadziła już 5:1. Młodsza o osiem lat Polka zdobyła cztery punkty z rzędu i doprowadziła do remisu, ale później znów rywalka uzyskała sporą przewagę.

Przy stanie 6:10 Natalia Bajor zdołała obrobić pierwszą piłkę meczową, lecz w kolejnej akcji lepsza okazała się Rumunka, która sięgnęła po brązowy medal.

W środę rywalizacja drużynowa

To była druga porażka we wtorek świetnie spisująca się w poprzednich dniach w hali Hutnika Polki. W półfinale przegrała z inną Rumunką - Bernadette Szocs 0:4 (6:11, 9:11, 3:11, 5:11). W drugim półfinale reprezentująca Monaco Xiaoxin Yang pokonała Samarę także 4:0 (11:9, 11:5, 11:9, 11:4).

Pojedynek pań o złoto zaplanowano na godz. 18:30.

Pochodząca z Brzegu na Dolnym Śląsku Bajor była ostatnią z biało-czerwonych, która została w grze. Pierwsze spotkania w imprezie przegrali Jakub Dyjas, Miłosz Redzimski i Katarzyna Węgrzyn, a także mikst Węgrzyn - Samuel Kulczycki.

W środę rozpocznie się rywalizacja drużynowa od 1/8 finału, z udziałem Polaków i Polek.