"Pokolenie Grety" to temat przewodni czwartego dnia BNP Paribas Green Film Festival. Uczestników wydarzenia czeka 6 projekcji, a także panele dyskusyjne i rozmowy z twórcami.

Jak to jest być młodym aktywistą klimatycznym w Polsce i innych krajach w tym momencie w historii? Na to i wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć twórcy filmów wyświetlanych na BNP Paribas Green Film Festivalu. 

Będziecie mogli obejrzeć 6 produkcji

  • "Tylko trzymaj się grubych gałęzi", reż. M.Kluczykowski;
  • "Odrobina błękitu", reż. Nina Georgieff; 
  • "Bitwa stulecia", reż. Alizée Chiappini, Adèle Flaux; 
  • "Nie mieć dzieci by ratować planetę?", reż. Elena Horn; 
  • "Nadzieja umiera ostatnia", reż. Jonathan L. Ramsey; 
  • "Ważniejsze rzeczy", reż. Katalin Fikkert. 

TU ZOBACZYSZ FILMY KONKURSOWE 

PROGRAM BNP GREEN FILM FESTIVAL 

Kraków stolicą ekologicznego kina

Po raz kolejny Kraków stał się filmową stolicą ekologicznego kina! Spieszcie do stolicy Małopolskim czym prędzej, bo w ramach BNP Paribas Green Film Festival czeka na was wiele atrakcji. 

Centralnym miejscem festiwalu, jak co roku, jest Miasteczko Festiwalowe na Bulwarach Wiślanych u podnóża Wawelu, ale widzowie będą mieli okazję zobaczyć filmy festiwalowe także w sześciu innych klimatycznych kinach plenerowych na terenie całego Krakowa, m.in. na plaży, w parkach, a także na Rynku Głównym.

Wśród 76 zakwalifikowanych tytułów z całego świata zobaczycie m.in. dokument "Watson" o kapitanie Paulu Watsonie — założycielu organizacji Sea Shepherd. "Siostry rzeki" w reżyserii Cecylii Malik to podróż Wisłą, od jej źródeł, aż po ujście. Na festiwalu pojawi się też "Nadzieja umiera ostatnia" — film Jonathana L. Ramseya, twórcy obrazu "Można panikować", o grupie młodych polskich aktywistów.

BNP Paribas Green Film Festival potrwa do 22 sierpnia. 

Filmy festiwalowe będzie można również oglądać także online w serwisie VOD GREEN FESTIVAL: www.vod.greenfestival.pl.