Kobiety im zazdroszczą, mężczyźni… zazdroszczą ich partnerom. Zdarza się, że WAGs - czyli Wives And Girlfriends, żony i dziewczyny piłkarzy - wzbudzają emocje nie mniejsze niż ich mężczyźni. Pierwotnie określenia tego używano przede wszystkim w odniesieniu do partnerek piłkarzy z Wysp. Dzisiaj wszędzie, gdzie mówi się o futbolu, mówi się również o WAGs. Powiemy zatem i my: poznajcie partnerki najlepszych polskich piłkarzy!

Anna Lewandowska

Najbardziej znaną z polskich WAGs jest żona najlepszego obecnie polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego.

Anna Lewandowska była mocno związana ze sportem, zanim jeszcze związała się z napastnikiem. Z sukcesami reprezentowała Polskę w mistrzostwach świata i Europy w karate.

Teraz buduje własną markę: zajmuje się promowaniem i doradztwem w zakresie zdrowego stylu życia.

Podczas zgrupowania polskiej kadry w Juracie poprowadziła na plaży trening dla partnerek piłkarzy reprezentacji. Panowie obserwowali wydarzenia z bezpiecznej odległości...

Zobaczcie wspólny trening WAGs i komentarze piłkarzy! (początek od 5:22)

Zdjęcia Anny Lewandowskiej pochodzą z jej profilu na Instagramie.

 

Celia Jaunat

Dziewczyna Grzegorza Krychowiaka, Francuzka, jest początkującą modelką. Jej zdjęcia cieszą się na Instagramie sporą popularnością, choć znana stała się oczywiście głównie za sprawą swojego partnera.

Para poznała się w czasach, gdy pomocnik reprezentacji Polski grał w Bordeaux. Celia zdradziła w jednym z wywiadów, że w Krychowiaku urzekł ją m.in. jego... akcent, gdy mówi po francusku.

Zdjęcia Celii Jaunat pochodzą z jej profilu na Instagramie.

 

Jessica Ziółek

20-letnia piękność to partnerka Arkadiusza Milika. Ziółek próbuje swoich sił w modelingu, studiuje dziennikarstwo. Zasłynęła udziałem w programie telewizyjnym, w którym lekarze... zoperowali jej nos.

Zdjęcia Jessiki Ziółek pochodzą z profilu Arkadiusza Milika na Facebooku.

 

Marina Łuczenko-Szczęsna

Łuczenko była dobrze znana Polakom, jeszcze zanim związała się z Wojciechem Szczęsnym. Urodzona na Ukrainie piosenkarka gościła na naszych estradach i ekranach (zagrała w popularnym serialu "39 i pół"), a także w rubrykach plotkarskich - zanim bowiem poznała bramkarza reprezentacji Polski, była partnerką m.in. Wojciecha Łozowskiego z zespołu Afromental czy Łukasza Mroza.

W ostatnich tygodniach media żyły zaś ślubem Łuczenko i Szczęsnego, który na ceremonii w Grecji stawił się w krótkiej przerwie między zgrupowaniami reprezentacji.

Zdjęcia Mariny Łuczenko-Szczęsnej pochodzą z jej profilu na Instagramie.

 

Dominika Grosicka

Zanim poślubiła reprezentanta Polski, była fotomodelką. Małżeństwo i pojawienie się na świecie dzieci sprawiły jednak, że zrezygnowała z kariery. Poświęciłam swoje życie pracy Kamila i dzieciom. Nie spełniam się zawodowo, bo żyję dla nich, dla Kamila, żeby miał gdzie wrócić i czuł się w domu dobrze - przyznała w rozmowie z portalem Łączy nas Piłka.

Zdjęcia Dominiki Grosickiej pochodzą z jej profilu na Instagramie.

 

Sara Boruc-Mannei

Bramkarza reprezentacji Polski poznała w 2008 roku, a sześć lat później stanęła z nim na ślubnym kobiercu.

Jej największą pasją jest moda - wraz z siostrami Boruc prowadzi bloga "Sin by Mannei", pisze do jednego z magazynów o tej tematyce, w jednej z polskich telewizji prowadziła program "Shopping Queen", w innej wystąpiła jako jurorka w "Project Runway". Projektuje też biżuterię.

Pytana w "Maglu towarzyskim" o rozstanie z "Shopping Queen", wyjaśniła: Obrazili się na mnie, że nie chciałam wziąć udziału w "Tańcu z gwiazdami". (...) Ja mam podejście do "Tańca z gwiazdami" bardzo negatywne, dla mnie to jest głupi program. (...) Po co się tam pchać, do tego programu, d..pą świecić za przeproszeniem. (...) Nawet jakby mi zapłacili 5 milionów, to jak to sobie wyobrażasz? Mam zostawić dwójkę dzieci i męża?

Zdjęcia Sary Boruc-Mannei pochodzą z jej profilu na Instagramie.


(edbie)