Pięciu piłkarzy powołanych przez Paulo Sousę na zgrupowanie reprezentacji Polski w Opalenicy nie zagra w meczu z Rosją. To towarzyskie starcie – jeden z dwóch sprawdzianów kadry przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy – rozegrane zostanie w najbliższy wtorek we Wrocławiu.

Zmagania w ramach Euro 2020 rozpoczną się 11 czerwca. Pierwszy mecz biało-czerwonych zaplanowany jest trzy dni później: w Sankt Petersburgu zmierzą się ze Słowakami.

19 czerwca powalczą w Sewilli z Hiszpanami, a 23 czerwca, na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej, spotkają się w Sankt Petersburgu ze Szwedami.

Do mistrzostw polska kadra szykuje się obecnie na zgrupowaniu w wielkopolskiej Opalenicy. W ramach przygotowań rozegra dwa mecze towarzyskie: 1 czerwca z Rosją i tydzień później z Islandią.

Mecze Polaków na Euro 2020

Datagodzina miejsce
14 czerwca 202118:00Polska – SłowacjaSankt Petersburg
19 czerwca 202121:00Hiszpania – PolskaSewilla
23 czerwca 202118:00Szwecja – PolskaSankt Petersburg

Już w tej chwili wiadomo, że w pojedynku ze Sborną selekcjoner Paulo Sousa nie będzie mógł skorzystać z usług pięciu powołanych na zgrupowanie piłkarzy.

Jak poinformował na konferencji prasowej rzecznik PZPN-u Jakub Kwiatkowski, w składzie zabraknie m.in. trzech kontuzjowanych zawodników: to Maciej Rybus, Paweł Dawidowicz i Arkadiusz Milik.

"Ale oni stopniowo po meczu z Rosją będą już wprowadzani do treningu na boisku. Pewnie w przyszłym tygodniu cała trójka będzie już normalnie trenowała na boisku" - zaznaczył Kwiatkowski.

Poza Milikiem, Rybusem i Dawidowiczem przeciwko Rosjanom nie zagrają z pewnością również Piotr Zieliński i Radosław Majecki.

Zielińskiemu urodziło się dziecko, więc w piątek wieczorem opuścił na kilka dni zgrupowanie.

Majeckiego zabraknie natomiast dlatego, że do protokołu meczowego można wpisać jedynie trzech bramkarzy. Poza Majeckim Paulo Sousa powołał na zgrupowanie w Opalenicy Łukasza Fabiańskiego, Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Skorupskiego.

PEŁNĄ LISTĘ piłkarzy powołanych na zgrupowanie przed Euro 2020 i listę rezerwowych znajdziesz TUTAJ >>>> 

Ostateczny skład kadry na Euro 2020 ogłoszony zostanie 1 czerwca.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.