Od lat RMF FM i "Dziennik Gazeta Prawna" pomagały uczniom trzecich klas gimnazjalnych sprawdzić wiedzę przed testem kończącym ten etap nauki. W 2019 roku egzamin gimnazjalny odbędzie się po raz ostatni. W najbliższych dniach do wydań "DGP" będą dołączane przykładowe testy.

Decyzją Centralnej Komisji Egzaminacyjnej test gimnazjalny w terminie głównym został zaplanowany w dniach 10-12 kwietnia 2019 roku. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpią do testu w tym terminie, napiszą go w czerwcu.

Każda część egzaminu przeprowadzana jest innego dnia. Części humanistyczna ‎i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Egzamin z zakresu języka polskiego ‎i z zakresu matematyki trwa po 90 minut, a z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie ‎i z zakresu przedmiotów przyrodniczych trwa po 60 minut. Część egzaminu z języka obcego ‎nowożytnego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.‎

Z myślą o ostatnich gimnazjalnych trzecioklasistach "Dziennik Gazeta Prawna" przygotował trzy testy z przykładowymi zadaniami i rozwiązaniami.

W poniedziałek 17 września do wydania "Dziennika Gazety Prawnej" dołączony zostanie test z wiedzy humanistycznej.

We wtorek 18 września wraz z gazetą czekać będzie na Was test z części matematycznej.

Natomiast w środę 19 września będziecie mogli kupić gazetę z częścią przyrodniczą.

Na RMF24.pl publikujemy dzisiaj przykładowe zadania z wiedzy humanistycznej. Wszystkie arkusze przygotowano zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Napisali je specjalnie dla Was doświadczeni pedagodzy z wieloletnią praktyką.

Mamy dla Was zestawy przykładowych testów gimnazjalnych. Otrzymają je od nas osoby, które w środę (19 września) po godz. 19 napiszą do nas maila na adres fakty@rmf.fm, wpisując w tytuł TESTY GIMNAZJALNE. Wyróżnimy pierwszych 20 osób

Przykładowe zadania z wiedzy humanistycznej: