Dziennikarze RMF FM i TVP Info na bieżąco sprawdzali sytuację na drogach i ostrzegali Was, gdzie tworzą się korki, na których trasach były utrudnienia i wypadki. Przez cały dzień 1 listopada na antenie RMF FM 1 listopada można było specjalne wydania Faktów z dróg. Policjanci apelowali do kierowców o ostrożność, dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu i zwracanie uwagi na pieszych. Do 2 listopada na trasach całej Polski trwa policyjna akcja "Znicz 2015".

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

Specjalne serwisy drogowe mogliście śledzić także na antenie TVP Info.

Fakty drogowe w RMF FM: 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 i 21:30

Zobaczcie zapis naszej relacji na żywo!

21:31

Na drogach Warmii i Mazur na razie jest spokojnie. Jak informuje nasz reporter Piotr Bułakowski, są jednak miejsca, gdzie trzeba szczególnie uważać. To na przykład krajowa "siódemka" w Ostródzie, a konkretnie skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, która prowadzi do cmentarza. Tam co jakiś czas tworzą się niewielkie korki. Kierowcy jadący dalej w kierunku Gdańska muszą uważać przed Miłomłynem, gdzie trwa budowa "siódemki" - są zmiany w organizacji ruchu. 

21:30

Po wypadku na A1 w Łódzkiem, w Kutni - daje się już przejechać pasem wolnym, natomiast pas szybki jest zajęty przez samochód, który dachował - informuje nasza reporterka Agnieszka Wyderka. 

21:27

Zablokowana autostrada A4 na Dolnym Śląsku w kierunku Wrocławia. Między węzłami Godzieszów i Bolesławiec zapalił się samochód osobowy.

21:00

Na Mazowszu ruch na trasach województwa zdecydowanie zmalał. Nie ma wypadków ani kolizji. Korkują się jednak trasy wjazdowe do stolicy - od strony Radomia w Tarczynie, od Siedlec w Kałuszynie i od Lublina w Kołbieli.

20:38

Na autostradzie A1 w Krzyżanowie między węzłami Kutno Wschód-Piątek można jechać tylko jednym pasem. Na jezdni w kierunku Łodzi dachował samochód osobowy.

20:35

Jak informuje GDDKiA na drodze nr 5 na odcinku Strzegom - Bolków w pobliżu miejscowości Dobromierz  zderzyły się dwa auta osobowe. Droga będzie zablokowana przez ok. 2 godziny.

20:08


13 wypadków, a których zginęła jedna osoba, a 12 zostało rannych. Do tego przeszło 200 kolizji - to bilans świątecznego weekendu na drogach Małopolski.

19:57

"Wjazd do Gdańska S7, na wysokości Nowego Dworu gdańskiego STOI" - taką informację otrzymaliśmy od Pani Joanny na naszym profilu na Facebooku

.

19:30

Warszawa: obok Powązek kierowcy starają się dostać na rondo "Radosława", więc na dojazdach tworzą się korki. Przy Cmentarzu Północnym jest spokojnie. Mocno zapchane są natomiast wjazdy do miasta - od północy w Łomiankach i od wschodu w Zakręcie

19:20

Na Gorącą Linię RMF FM informujecie nas o korku na drodze nr 19 między Lubartowem a Lublinem.

18:53

Zatory utworzyły się na wjeździe do Szczecina z autostrady A6 w Kijewie, za zjazdem w Podjuchach oraz w Kołbaskowie. Za to ruch wokół Cmentarza Centralnego jest coraz mniejszy, skończył się tłok w tramwajach. W regionie wolniej jedziecie krajową "10" koło Wałcza.

18:33

Coraz lepiej wygląda sytuacja w Katowicach - samochodów jest coraz mniej, więcej jest też wolnych miejsc na parkingu. Podobnie zresztą jest przy innych cmentarzach. Na trasach przelotowych samochodów jest sporo, ale ruch jest płynny.

18:25

Na krajowej drodze nr 5 w Osieku na Dolnym Śląsku zderzyły się trzy auta. Dwie osoby zostały ranne. Ruch na trasie jest wahadłowy.

18:00

Bardzo trzeba zwolnić przejeżdżając przez Wrześnię, Gniezno i Kalisz - tam znajdują się nekropolie przy drogach krajowych. Podobnie jest w Poznaniu - najgorzej sytuacja wygląda na nieautostradowym wjeździe od strony Warszawy i na wlotówce z Wrocławia. Policja od rana wyłowiła też trzynastu kierowców po alkoholu - donosi reporter RMF FM Adam Górczewski.

17:46

Przy Cmentarzu Rakowickim w Krakowie ruch powoli się uspokaja. Pieszych jest coraz mniej, a samochody nie ustawiają się już w kolejkach na ulicach dojazdowych. Na małopolskich drogach - jak zapewniają policjanci - także jest spokojnie.

17:33

Kolejka samochodów ustawiła się na obwodnicy Garwolina. Spowolniony jest przejazd w stronę Warszawy.

17:30

Na Lubelszczyźnie rozpoczyna się szczyt powrotów. Zator jest na Alei Kraśnickiej czyli krajowej "19". Problemy są też na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 747. Na skrzyżowaniu ruchem kierują policjanci najgorzej jest na nitce wjazdowej do Lublina.

16:33

W Świętokrzyskiem - bez wypadków. Zwolnić trzeba jednak z powodu remontów - informuje Agnieszka Wyderka.

Na drodze ekspresowej S7 prowadzony jest remont nawierzchni i stad utrudnienia na obwodnicy Kielc pomiędzy węzłami Zachód i Jaworznia. Podobnie jest na tej trasie na obwodnicy Jędrzejowa. Z kolei na "siódemce" w Brzegach, Łączynie i pomiędzy Mnichowem a Jędrzejowem budowana jest droga, więc w takich miejscach są zwężenia. 

16:31

Na Mazowszu korek przed Kałuszynem w stronę Warszawy. To krajowa "dwójka".

16:30

Coraz ciaśniej jest na drogach Pomorza - informuje Kuba Kaługa. Korki są na krajowej "szóstce". Dojazd do Wejeherowa korkuje się zarówno od strony Redy, jak i Lęborka.  

Słuchacze informują nas o gigantycznym korku na rondzie w tym mieście. To akurat skryżowanie krajowej "szóstki" i drogi wojewódzkiej, którą bezpośrednio dojeżdża się do miejskiego cmentarza. Żadnego wypadku tam nie było, to po prostu ogromne natężenie ruchu. 

16:06

Na drodze wojewódzkiej 988 na trasie Jasło-Rzeszów w Warzycach zderzył się bus z samochodem osobowym. 3 osoby są ranne - dwóch kierowców i jeden z pasażerów. Na miejscu są policjanci, którzy w razie potrzeby będą kierować ruchem.

16:00

15:44

Przypominamy - relację z tego, co dzieje się na drogach możecie też śledzić na antenie TVP Info!

15:19

1 osoba ranna i 3 rozbite auta - to najpoważniejszy dziś do tej pory wypadek na drogach w Śląskiem. Doszło do niego w Piekarach Śląskich. Trasa 911 jest już odblokowana, ale w regionie zaczyna się popołudniowy szczyt związany z powrotami:

Przez autostradowe bramki w obu kierunkach - zarówno pod Mysłowicami, jak i w Gliwicach - przejeżdża się bez problemów. Ale na A4 trzeba uważać na zwężonych odcinkach - od Mysłowic, przez Katowice aż do Rudy Śląskiej są 4 takie miejsca.

Zwężenia są także na drodze 86 prowadzącej do i z Warszawy. Z powodu remontu trasa zwężona jest w Wojkowicach Kościelnych i Sarnowie

14:47

Jesteśmy na posterunku!

14:36

Jeden całkowicie wypełniony autobus komunikacji miejskiej to kilkadziesiąt samochodów mniej - przypomina Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

14:28

W okolicach Cmentarza Centralnego w Szczecinie jest tłoczno, wiele osób mimo zachęt do korzystania z komunikacji miejskiej, wybrało się na cmentarz własnym autem. Efekt - ciasno na parkingach,  w pobliżu cmentarza i na drogach dojazdowych. Przypominamy - zwracajcie uwagę na znaki! Jeśli zaparkujecie na zakazie, wasze auto zostanie odholowane.

14:00

Kierowcy muszą liczyć się z korkami na skrzyżowaniu "siódemki" z ulicą Olsztyńską, która prowadzi na cmentarz w Ostródzie. Ruchem kierują policjanci, którzy muszą przeprowadzać przez jezdnię dziesiątki pieszych. Alternatywnie zamiast drogi nr 7 można wybrać trasę przez miasto - informuje reporter RMF FM, Piotr Bułakowski.


Zobacz naszą relację do godziny 14!