Szpitale dziecięce we Wrocławiu, Lublinie, Poznań, Łodzi, Zakopanem, Warszawie i Toruniu - to pierwsze przystanki na trasie reporterów RMF FM, którzy z okazji Dnia Dziecka wręczają małym pacjentom audiobooki z piękną bajką o Królewnie Śnieżce. Taki prezent na 1 czerwca przygotowali nasi dziennikarze oraz znani sportowcy, muzycy i aktorzy. Od jutra ta niezwykła płyta może być także Twoja!

Fantastyczna, radiowa wersja bajki o Królewnie Śnieżce trafiła do dzieci z łódzkich szpitali pediatrycznych. A że dla każdego znawcy baśni jest jasne, że Królewna Śnieżka miała małych towarzyszy, my też nie mogliśmy o nich zapomnieć. Podopieczni szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi, gdzie była z podarkami audio reporterka Agnieszka Wyderka, dostali historię królewny i siedmiu krasnoludków na płytach.

Ta "opowiadana" książka jest kolejną w kolekcji szpitala dziecięcego przy ul. Spornej. Dzieci, które często muszą wracać do placówki, wiedzą już, że mogą poprosić o włączenie im audiobooka i są zachwycone - dowiedzieliśmy się od pielęgniarek, opiekujących się małymi pacjentami. Niektóre maluchy dziesiątki razy słuchają na przykład wierszyków Tuwima. Wtedy, jak zdradzają pielęgniarki, na buziach dzieci pojawia się uśmiech. Wiadomość, że od dziś mają do posłuchania jeszcze "Królewnę Śnieżkę" wzbudziła żywe poruszenie i zainteresowanie.

Audiobooki z "Królewną Śnieżką" w gwiazdorskiej obsadzie trafiły do Szpitala Dziecięcego w Toruniu. Mali pacjenci ucieszyli się z prezentów i choć z początku byli bardzo nieśmiali, zgodzili się porozmawiać z naszym reporterem, który pytał ich, jak skończyła się "Królewna Śnieżka". 

Jedne dzieci szybko przypomniały sobie, że to książę pocałunkiem obudził Śnieżkę, a inne... zaproponowały alternatywne zakończenia.

Dowiedzieliśmy się na przykład, że królewna... spadła z wozu i dlatego się obudziła, albo że słynny pocałunek został złożony nie przez księcia, tylko przez krasnoludki.

To była już kolejna wizyta reportera RMF FM Krzysztof Kota w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Tym razem dzieci przygotowały przyjęcie w świetlicy oddziału Chorób Płuc i Reumatologii.

Czekał już odtwarzacz CD wręczony podczas poprzedniej wizyty. Dzieci były również przygotowanie do czytania - wypożyczyły ze szpitalnej biblioteki "Królewnę Śnieżkę" w wersji książkowej. Tak więc było słuchanie i wspólne czytanie.

Audiobooki z bajką dotarły też do dzieci z Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji w Zakopanem.

Królewna Śnieżka jest już między innymi w największym dziecięcym szpitalu w Wielkopolsce. W Poznaniu przy ulicy Krysiewicza Dzień Dziecka spędzi około dwustu małych pacjentów, wśród których Adam Górczewski szukał królewien i książąt.

Nowoczesna królewna mieszkałaby w szklanym zamku, ubierałaby się w piękne sukienki, bo jak się jest księżniczką, to się nosi piękne sukienki, a nie spodnie i trzeba nosić piękną koronę - tak współczesną księżniczkę wyobraża sobie 6-letnia Oliwia, która przebywa na oddziale rehabilitacyjnym. Bardzo chciałabym być współczesną królewną, sługi prosiłabym o kakao - dodaje dziewczynka.

Ale audiobooki z mistrzowskim wykonaniem Królewny Śnieżki wzbudziły także ogromne zainteresowanie wśród chłopców przebywających na oddziale rehabilitacji.

Gdybym był nowoczesnym księciem, to jeździłbym super samochodem, ubierałbym się w sportowe ciuchy, miałbym 12 telewizorów i zajmowałbym się liczeniem kasy - taki obraz współczesnego księcia namalował 8-letni Grzegorz.

Chłopiec dodał, że z nudów uczyłby się także matematyki, tańca i... przetrwania.

Dziennikarze Radia RMF FM kolejny raz zaprosili znanych sportowców, muzyków i aktorów do przygotowania bajkowego prezentu dla najmłodszych.

Narratorką opowieści o Królewnie Śnieżce jest Ewa Błaszczyk - szefowa fundacji "Budzik". Główną rolę (Królewny Śnieżki) w naszym bajkowym słuchowisku zagrała Sylwia Grzeszczak. Głosu Złej Królowej udzieliła Anna Dereszowska, a mamą Śnieżki została Anna Dymna. Na rolę Lustereczka mimo natłoku zajęć i napiętego grafiku zgodził się jeden z najlepszych polskich aktorów - Jerzy Stuhr.

Miłośnicy sportu znajdą w obsadzie "Śnieżki" tych, których mistrzowskie osiągnięcia dostarczają nam wielkich, pozytywnych emocji. Chodzi o utytułowanego kulomiota i mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego i "złotego" Zbigniewa Bródkę. Pierwszy został Strzelcem, a drugi wcielił się w rolę Królewicza, który pocałunkiem wybudził Śnieżkę.

W opowieści o Śnieżce nie może oczywiście zabraknąć krasnoludków. W role psotnych kompanów królewny wcielili się ci, którzy na co dzień przekazują ważne informacje z kraju i świata - dziennikarze RMF FM i TVP Info. To m.in. gospodarz Kontrwywiadu RMF FM Konrad Piasecki, Marek Balawajder, Bogdan Zalewski, Tomasz Staniszewski, Krzysztof Ziemiec, Michał Adamczyk i Hubert Urbański.

Audiobooki trafią do dzieci w szpitalach

Nasz audiobook to prezent dla wszystkich najmłodszych z okazji ich święta. W szczególny sposób dedykujemy go jednak podopiecznym kliniki "Budzik" i wszystkim tym, którzy spędzają dzieciństwo w szpitalach.

1 czerwca nasze audiobooki ze słuchowiskiem trafią nie tylko do podopiecznych kliniki "Budzik", ale także fundacji "Wyspy Szczęśliwe".

Bajka może być także Twoja

Płyta nie będzie dostępna w sprzedaży. Będzie można ją jednak zdobyć w RMF FM i RMF 24. Osobom, które wezmą udział w naszej zabawie, rozdamy płyty CD. To edycja limitowana, więc liczba będzie ograniczona. Ci, którym się nie poszczęści, będą mogli pobrać audiobook w formie pliku mp3. Zabawa startuje rano 1 czerwca. Zapraszamy na naszą stronę! Słuchajcie RMF FM!

"Śnieżka" pojawi się też w serwisie RMFon, gdzie będzie można za darmo posłuchać bajki o jej przygodach.

"Królewna Śnieżka" to już kolejny audiobook przygotowany przez RMF FM z myślą o najmłodszych. Wcześniej nagraliśmy płyty m.in. z przygodami Koziołka Matołka i wierszami Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.