Dziennikarze Radia RMF FM kolejny raz zaprosili znanych sportowców, muzyków i aktorów do przygotowania bajkowego prezentu dla najmłodszych. To audiobook "Królewna Śnieżka". 1 czerwca płyty z tą bajką trafią do szpitali dziecięcych w całej Polsce.

Narratorką opowieści jest Ewa Błaszczyk - szefowa fundacji "Budzik". Główną rolę (Królewny Śnieżki) w naszym bajkowym słuchowisku zagrała Sylwia Grzeszczak. Głosu Złej Królowej udzieliła Anna Dereszowska, a mamą Śnieżki została Anna Dymna. Na rolę Lustereczka mimo natłoku zajęć i napiętego grafiku zgodził się jeden z najlepszych polskich aktorów - Jerzy Stuhr.

Miłośnicy sportu znajdą w obsadzie "Śnieżki" tych, których mistrzowskie osiągnięcia dostarczają nam wielkich, pozytywnych emocji. Chodzi o utytułowanego kulomiota i mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego i "złotego" Zbigniewa Bródkę. Pierwszy został Strzelcem, a drugi wcielił się w rolę Królewicza, który pocałunkiem wybudził Śnieżkę.

W opowieści o Śnieżce nie może oczywiście zabraknąć krasnoludków. W role psotnych kompanów królewny wcielili się ci, którzy na co dzień przekazują ważne informacje z kraju i świata - dziennikarze RMF FM i TVP Info. To m.in. gospodarz Kontrwywiadu RMF FM Konrad Piasecki, Marek Balawajder, Bogdan Zalewski, Tomasz Staniszewski, Krzysztof Ziemiec, Michał Adamczyk i Hubert Urbański. [ZOBACZ CAŁĄ GWIAZDORSKĄ OBSADĘ]

Audiobooki trafią do dzieci w szpitalach

Nasz audiobook to prezent dla wszystkich najmłodszych z okazji ich święta. W szczególny sposób dedykujemy go jednak podopiecznym kliniki "Budzik" i wszystkim tym, którzy spędzają dzieciństwo w szpitalach.

1 czerwca nasze audiobooki ze słuchowiskiem trafią do do szpitali dziecięcych w całej Polsce. Bohaterowie bajki odwiedzą też podopiecznych kliniki "Budzik" i fundacji "Wyspy szczęśliwe".

Bajka może być także Twoja

Płyta nie będzie dostępna w sprzedaży. Będzie można ją jednak zdobyć w RMF FM i RMF 24. Osobom, które wezmą udział w naszej zabawie, rozdamy płyty CD. To edycja limitowana, więc liczba będzie ograniczona. [SZCZEGÓŁY AKCJI WKRÓTCE] Ci, którym się nie poszczęści, będą mogli pobrać audiobook w formie pliku mp3. Zabawa startuje rano 1 czerwca. Zapraszamy na naszą stronę! Słuchajcie RMF FM!

"Śnieżka" pojawi się też w serwisie RMFon, gdzie będzie można za darmo posłuchać bajki o jej przygodach.

"Królewna Śnieżka" to już kolejny audiobook przygotowany przez RMF FM z myślą o najmłodszych. Wcześniej nagraliśmy płyty m.in. z przygodami Koziołka Matołka i wierszami Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.