Był już Brzechwa, Tuwim i Koziołek Matołek. Najsłynniejsze polskie bajki czytali dziennikarze RMF FM i ulubieńcy naszych najmłodszych słuchaczy: piosenkarze, sportowcy i aktorzy. Ale jeszcze nikt dla nas nie śpiewał!

Bajka o pięknej Śnieżce i zawistnej o jej urodę królowej znalazła i tym razem wspaniałą obsadę. Prawdomówne zwierciadło (… powiedz przecie, kto najpiękniejszy jest na świecie!) zagrał sam Jerzy Stuhr. Maleńką rolę zgodziła się też przyjąć Anna Dymna. Dołączyli do nich nasi mistrzowie olimpijscy: Tomasz MajewskiZbigniew Bródka.

Cztery piękne piosenki skomponowali nasi radiowi koledzy, dziennikarze Faktów RMF FM Krzysztof ZasadaRoman Osica, wspierani przez znakomitego Krzysztofa Tomaszewskiego. Znacie ich z formacji Poparzeni Kawą Trzy. Roman, wokalista grupy, z pieśnią na ustach poprowadził do boju zastęp krasnali. Robociarską piosenkę o kopaniu diamentów wykonali dziennikarze RMF FM. Mędrek, Gapcio, Śpioszek i reszta kompanii mylili nuty, buczeli i pogwizdywali, ale efekt jest piorunujący! Warto posłuchać!

Sylwia Grzeszczak dobrze wie, jak być dobrze urodzoną pięknością! Na listach przebojów króluje jej "Księżniczka". Pewnie dlatego z takim wdziękiem wcieliła się w tytułową postać królewny Śnieżki. Na naszej płycie śpiewa piosenkę dla krasnoludków o dobrym sercu.

Ten sielankowy nastrój popsuć może tylko Zła Macocha, która za wszelką cenę próbuje się pozbyć ślicznego dziewczęcia. Tu niezawodnie do akcji wkracza Anna Dereszowska, aktorka o posągowej urodzie i ciemnoaksamitnym głosie. Gdy słucha się jej triumfalnej pieśni o potędze władzy, ciarki same chodzą po plecach!

Piosenki Poparzonych Kawą Trzy wpadają w ucho! Wciąż chce się je nucić. Z pewnością spodobają się najmłodszym! Widać, że to nie są pierwsze piosenki zespołu skomponowane dla najmłodszych. Piosenki dla dzieci to nie jest coś prostszego niż pisanie hitów dla dorosłych - mówi Krzysztof Zasada. Dzieci są wymagające, nie lubią jak się ich robi w konia. Te piosenki muszą być po prostu lepsze!  Czekamy na kolejne!

Jerzy Maśnicki