Prokurator Generalny odwołał Marzannę Majstrowicz z funkcji szefowej Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz. Wcześniej zgodziła się na to Krajowa Rady Prokuratury. Andrzej Seremet w ten sposób potwierdził zarzut złego nadzoru nad śledztwem w sprawie Amber Gold.

Krajowa Rada Prokuratury wydała zgodę na odwołanie Marzanny Majstrowicz, szefowej prokuratury w Gdańsku-Wrzeszczu. Ta prokuratura pierwotnie odmówiła śledztwa w sprawie Amber Gold. czytaj więcej

Po odwołaniu Marzanny Majstrowicz, na razie szefem gdańskiej Prokuratury Rejonowej będzie jej zastępca.

Wczoraj jednomyślną zgodę na zdymisjonowanie Majstrowicz wydała Krajowa Rada Prokuratury.

Zarzuty pod adresem Majstrowicz

Prokurator Marzanna Majstrowicz nie zapoznała się z aktami sprawy Amber Gold, nie sporządziła analizy postępowania prowadzonego przez jej podwładnych prokuratorów. Nie zmieniła też ich błędnych decyzji.

W sierpniu prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiedział, że zwróci się do Rady o wyrażenie zgody na jej odwołanie "z powodu nienależytego wypełniania obowiązków służbowych".

Prokuratura Rejonowa w Gdańsku-Wrzeszczu najpierw odmówiła śledztwa w sprawie Amber Gold, po uchyleniu tej decyzji przez sąd, postępowanie umorzyła. Potem zawieszono dochodzenie i zwlekano z jego odwieszeniem. Ostatecznie śledztwo w lipcu tego roku przejęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.