Przed nami wyjątkowo intensywny politycznie tydzień - zarówno w Polsce, jak i na świecie. Czeka nas ważna debata na linii Zachód - Rosja o Ukrainie i bezpieczeństwie u jej granic, a więc o bezpieczeństwie całej Europy.

Rozmowy o Ukrainie rozpoczną się już w poniedziałek od spotkania wysokich urzędników Rosji i Stanów Zjednoczonych w Genewie. To jednak tylko pierwsze z serii poważnych rozmów.

W środę zaplanowano posiedzenie rady NATO - Rosja. Z kolei w czwartek mają się odbyć rozmowy z Kremlem na forum OBWE. To próba rozładowania napięcia i uspokojenia sytuacji wokół Ukrainy.

Polski Ład, komisja śledcza i sprawa Barbary Nowak

W polskiej polityce zapewne czekają nas kolejne próby załatania Polskiego Ładu i ciąg dalszy ostrej debaty wokół tej problematycznej rewolucji podatkowej. Już zapowiedziano nowelizację ustaw poprawiające błędy m.in. w sprawie emerytów i nauczycieli akademickich.

W środę rusza Sejm. Będzie m.in. wniosek o wotum nieufności wobec ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka.

Być może dowiemy się co dalej w kwestii odwołania ambasadora Polski w Czechach za krytykę rządowych negocjacji w sprawie kopalni Turów.

Rozstrzygać się będzie sprawa komisji śledczej, która miałaby się zająć podsłuchami i Pegasusem.

Być może pojawi się też odpowiedź na pytanie, czy minister edukacji Przemysław Czarnek odwoła małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak za nieodpowiedzialne słowa o szczepieniach przeciwko koronawirusowi. 

Opracowanie: