Wciąż ciepło, ale zdecydowanie chłodniej niż w ostatnich dniach. Może też padać deszcz. Najcieplej będzie na południu kraju - około 15 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie na Podlasiu i miejscami na Pomorzu. Tam termometry pokażą 6 stopni Celsjusza.

Rekordowe ciepłe dni lutego za nami. Przed nami chłodniejszy piątek. Temperatura od 6 stopni Celsjusza na wybrzeżu do 15 stopni na południu kraju.  

W ciągu dnia miejscami zachmurzenie duże. Może padać deszcz. Na Podlasiu możliwy wieczorem deszcz ze śniegiem. 

Cytat

Będzie nadal ciepło, jeszcze wartości powyżej 10 stopni Celsjusza w wielu miejscach kraju ale powyżej 20 stopni już nie. Będzie też dużo chmur
- prognozuje synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Podobnej pogody można się spodziewać w najbliższy weekend. W nocy z piątku na sobotę na południu i wschodzie kraju można się spodziewać słabych opadów deszczu. Możliwy jest też deszcz ze śniegiem a w górach śnieg.

Temperatura od -1 stopnia Celsjusza do 3 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w całym kraju porywisty. W górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Sobota: śnieg na południu kraju


W sobotę na południu kraju spadnie śnieg, miejscami deszcz ze śniegiem. Na wschodzie kraju przelotne opady deszczu. Termometry pokażą od 4 stopni Celsjusza do 8 stopni.

Silny wiatr na południowym wschodzie. W całym kraju porywisty. W górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. 

Niedziela zapowiada się pogodnie

Niedziela pogodna w całej Polsce. Na termometrach od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni na Dolnym Śląsku.