Wschodnią i południową Polskę czekają dziś burze, a lokalnie może występować grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla części dziewięciu województw: dolnośląskiego, lubelskiego, małopolskie, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ostrzeżenia wydane przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) obowiązują od godzin przedpołudniowych do wieczora.

Burze, lokalnie grad

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad" - przekazał przed godz. 6 IMGW.

Synoptycy Instytutu po godz. 10 poinformowali, że "obszar ostrzeżeń przed burzami został rozszerzony o woj. dolnośląskie, śląskie i małopolskie".

W czwartek zmiana w pogodzie. Prognoza na nowy tydzień

Nawet 28 stopni Celsjusza we wtorek i o kilka stopni mniej w czwartek - taką pogodę na najbliższe dni zapowiadał w poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak informował IMGW, w kolejnych dniach będzie nadal ciepło, choć wystąpią przelotne opady deszczu i miejscami burze. Chłodniej ma być w czwartek.

Więcej informacji o pogodzie na najbliższe dni znajdziecie TUTAJ.

Mapy pogodowe: Burze, deszcz i wiatr

Zobaczcie aktualne mapy pogodowe Polski: