"Nie ma oświetlenia, nie ma infrastruktury, nie ma pomieszczenia gospodarczego, nie ma placu zabaw, balustrady nie są pomalowane, a my mamy wodę w piwnicy!!!!" - to fragment maila, który dotarł na Gorącą Linię RMF FM od mieszkańców Osiedla Bajkowego w Jarocinie. Według nich, wcale nie żyje się tam jak w bajce. Dlatego dzisiaj zajmujemy się tą sprawą.

Osiedle Bajkowe buduje firma ART-BUD z Wrześni. Wokół oddanego zaledwie kilka miesięcy temu bloku miała być piękna trawa i drzewa, plac zabaw dla dzieci i miejsca parkingowe. Tylko te ostatnie udało się dotąd mieszkańcom po długich bojach załatwić. Postanowiliśmy wspierać ludzi, którzy z kluczami do swojego wymarzonego "M" dostali w prezencie same problemy. W ich mieszkaniach już pękają ściany, złuszcza się farba, powstają zacieki, grzyb wchodzi do piwnic.

Wykonanie dachu z blachodachówki zamiast dachówki ceramicznej, gdzie przecieka cały dach, wykonanie kominów z gazobetonu zamiast z cegły pełnej - skarży się jeden z lokatorów. Tutaj widać w piwnicy, że wdziera się woda ponieważ nie ma podwójnej izolacji z papy. Proszę zobaczyć dalej - pomieszczenie gospodarcze miało być wyłożone płytkami a jest w stanie surowym, miały być drzwi aluminiowe - nie ma. Nie ma tutaj nic. Ale to nie wszystko - brak daszków nad garażami, brak izolacji termicznej w wiatrołapach i w piwnicy oraz brak oświetlenia - dodają inni.

Mimo wielokrotnych interwencji deweloper od miesięcy tylko deklaruje naprawę niedoróbek, ale na słowach się kończy.

Feralny blok nie jest pierwszym budynkiem zbudowanym przez tego dewelopera na tym osiedlu. Mieszkańcy poprzednich też albo są w konflikcie z firmą, albo mieli z nią problemy w przeszłości. Sprawy trafiają nawet do sądu. Tyle że na efekt takich bojów przyjdzie czekać latami, a żyć trzeba już teraz - z tym, co mają, co kupili za oszczędności swojego życia albo wespół z bankiem.

Jak tę sprawę rozwiązać? Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Czy zdołamy pomóc kilkudziesięciu mieszkańcom, którzy walczą wyłącznie o to, co im się należy? Jesteśmy dzisiaj w Jarocinie i zrobimy wszystko, żeby skutecznie zainterweniować w tej sprawie.

Słuchajcie Faktów RMF FM i piszcie na adres fakty@rmf.fm, jeżeli i Wy potrzebujecie naszej pomocy.