Interwencja RMF FM przyniosła efekt! Władze Jędrzejowa (Świętokrzyskie) znajdą miejsce na tymczasowy plac targowy. Kupcy będą mogli handlować w godziwych warunkach już za kilka tygodni. Takie zapewnienie usłyszał w urzędzie miasta Maciej Grzyb.

O wyznaczenie tymczasowego targowiska prosili - do tej pory bezskutecznie - jędrzejowscy kupcy i mieszkańcy. Handlujący musieli z dnia na dzień opuścić dotychczasowy plac targowy, bo władze miasta nakazały jego remont. Sprzedawcy muszą teraz rozkładać swe prowizoryczne stragany na sąsiednich ulicach, gdzie panuje duży ruch. Jest to też uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. A remont placu potrwa do wiosny.

Przyciśnięci do muru urzędnicy znaleźli dwa miejsca na tymczasowe targowisko. Obydwa znajdują się niedaleko remontowanego placu. Są to prywatne tereny, dlatego już w przyszłym tygodniu rozpoczną się negocjacje z ich właścicielami.

Na place te chcemy przenieść dużą część targowiska. Są to duże place i myślę, że państwo tam w większości się zmieszczą - mówi Renata Kawiorska, sekretarz miasta i gminy Jędrzejów w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Maciejem Grzybem.

Na pytanie, od kiedy kupcy mogliby tam handlować, urzędniczka deklaruje: Myślę, że do końca września sprawę załatwimy.

Sekretarz miasta obiecała także, że burmistrz miasta rozważy możliwość tymczasowego zniesienia opłaty targowej pobieranej od handlujących. Nie trzeba by jej było płacić do czasu przeniesienia się na tymczasowe targowisko.