Liczby też zasługują na swoje święto. W połowie marca Amerykanie obchodzą już od lat święto liczby "pi". W tym roku za ich przykładem, po raz pierwszy w Polsce, podobne święto obchodzili naukowcy i studenci Uniwersytetu Śląskiego.

Święto liczby "pi" (w przybliżeniu 3,14) przypada 14 marca. W tym roku na Uniwersytecie Śląskim jego obchodom poświęcono aż trzy dni. Od środy do piątku miłośnicy nauk ścisłych, ale także ci którzy po prostu chcieli się dowiedzieć czegoś ciekawego o matematyce, fizyce i chemii, spotykali się na Uniwersytecie Śląskim.

Naukowcy i studenci UŚ prowadzili wykłady, organizowali konkursy, z pomocą skonstruowanych przez siebie zabawek i doświadczeń przekonywali, że liczba "pi" towarzyszy nam na każdym kroku, a matematyka, fizyka i chemia wcale nie są trudne. Przy okazji można się było dobrze zabawić, o czym przekonała się reporterka RMF FM Aneta Goduńska:

Aneta Goduńska rozmawiała z doktorantem, Darkiem Krajewskim, doktorem Jerzym Jaroszem i studentem V roku fizyki informatycznej Krzysztofem Górnym.