22 osoby trafiały do krakowskiego szpitala im. S. Żeromskiego z objawami zatrucia salmonellą - dowiedział się RMF. Wśród nich jest siedmioro dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Wszyscy chorzy w ostatnią niedzielę byli na przyjęciu komunijnym niedaleko Wieliczki.

Dzisiaj rano zaczęli zgłaszać się do szpitala. U wszystkich występuje wysoka gorączka, biegunki i odwodnienie. W imprezie brało udział ponad 40 osób.

Nadal nie wiadomo co im zaszkodziło. W najcięższym stanie jest 7 dzieci, które z powodu biegunki były poważnie odwodnione. Na szczęście teraz zarówno im jak i dorosłym nic już nie zagraża. Jednak jak powiedział Leszek Horwath z krakowskiego sanepidu, poszkodowanych może być więcej. Próbki wszystkich potraw podawanych na przyjęciu zostały już zabezpieczone. Wyniki badań będą znane już za kilka dni.

Salmonella - rodzaj bakterii w obrębie rodziny Enterobacteriaceae. Znanych jest ok. 2500 gatunków tych bakterii. Kilkaset gatunków jest chorobotwórczych dla człowieka i zwierząt, wywołują: dur brzuszny, dury rzekome i zatrucia pokarmowe (salmonellozy).