W krakowskim Starym teatrze rozpoczęły się przygotowania do spektaklu „Krzesła” Eugene’a Ionesco w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego, który w ten sposób po wielu latach nieobecności powraca na krakowska scenę. Choć premiera dopiero za kilka miesięcy, próby już trwają. W rolach głównych zobaczymy Annę Dymną i Jerzego Trelę.

Reżyser chce reklamować sztukę tak, jak wiele lat temu robił to w Paryżu sam Ionesco. Na plecach przymocował sobie plakat i chodził z nim po mieście. - Jeżeli dyrekcja się zgodzi, to ja proszę o jakiś plakat na szelkach. Jestem w stanie biegać z nim wokół Rynku. Skoro udało się w Paryżu, to dlaczego nie zrobić tego w Krakowie - argumentuje Grzegorzewski.

„Pamięć i tożsamość”, nowa książka Jana Pawła II, ukarze się we Włoszech w niespotykanie wielkim nakładzie 330 tysięcy egzemplarzy. Obie części dzieła poruszają tematy, którymi papież zajmuje się od zawsze. - Jest to problem współwystępowania dobra i zła, a także kluczowych wydarzeń z historii Europy, zwłaszcza historii współczesnej - mówił rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls podczas oficjalnej prezentacji książki.

Serbskie media doniosły, że wybitny bałkański reżyser Emir Kusturica nakręci film dokumentalny o wirtuozie futbolu Diego Maradonie. Podobno inicjatywa wyszła od borykającego się z kłopotami zdrowotnymi piłkarza.