Ponad 14 tys. osób dołączyło do grupy na Facebooku "Wesprzyj księcia Harry'ego, salutując nago". Dziesiątki Brytyjczyków odpowiedziało na apel i umieszcza w internecie swoje roznegliżowane zdjęcia, w reakcji na opublikowane ostatnio nagie fotografie Harry'ego.

Jak donoszą brytyjskie media, twórcą grupy jest 28-letni były członek pułku huzarów Jordan Wylie. Początkowo inicjatywa była skierowana do obecnych i byłych wojskowych brytyjskich, których Wylie wezwał do pozowania nago w geście wsparcia dla Harry'ego. Książę, jako kapitan Harry Wales, jest pilotem śmigłowca bojowego Apache. Jak donosi dziennik "The Sun", Wylie ma nadzieję, że jego inicjatywa wzbudzi uśmiech księcia.

Obecnie grupa jest otwarta dla wszystkich i wzbudza coraz większe zainteresowanie. Oprócz inicjatywy na Facebooku powstała również specjalna strona internetowa i konto na Twitterze. Dziesiątki obywateli W. Brytanii obojga płci, w każdym wieku i ze wszystkich stron kraju, publikują swoje zdjęcia, na których salutują w bardzo skąpym odzieniu. Często do zasłonienia intymnych części ciała służy im brytyjska flaga.

Nagie zdjęcia księcia Harry'ego trafiły do mediów

Inicjatywa jest reakcją na zeszłotygodniową publikację rozebranych zdjęć księcia Harry'ego przez amerykański portal internetowy TMZ. Dwa dni później te same fotografie opublikował brytyjski tabloid "The Sun". Chodzi o dwa zdjęcia zrobione w pokoju hotelowym w Las Vegas, na których widać Harry'ego baraszkującego z nagą kobietą.

Właściciel koncernu medialnego, do którego należy "The Sun", Rupert Murdoch również wyraził swoje poparcie dla księcia. W niedzielę napisał na swym koncie na Twitterze: "Dajcie mu spokój. Może otrzymywać państwową pensję w taki czy inny sposób, ale ludzie go kochają, nawet, kiedy dobrze bawi się w Las Vegas".