W czwartek po południu piorun uderzył w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Wybuchła panika, trzy osoby zostały poszkodowane. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Po południu nad Parkiem Rozrywki Energylandia w Zatorze rozbłysło niebo od piorunów. Jak mówił nam słuchacz dzwoniący na Gorącą Linię RMF FM, jeden z nich uderzył nagle z jasnego nieba. Nie było żadnych chmur.

Uderzenie było jednak na tyle potężne, że wystraszyło przebywające w parku osoby. Ludzie rzucili się do ucieczki. Dwie osoby zderzyły się głowami, a  nastolatek wpadł w panikę. Kobieta, mężczyzna i chłopiec mieli podczas przechodzącej nad Zatorem burzy przebywać na terenie strefy basenowej - to wtedy doznali obrażeń. 

Jak dowiedział się nasz reporter, wszyscy są przytomni, ale zostali zabrani do szpitala na badania.

Dwie osoby dorosłe zderzyły się głowami. Nic się im nie stało. 11-latek doznał szoku. Jemu też nic się nie stało. Natychmiast wezwaliśmy karetkę, która zabrała poszkodowanych na obserwację do szpitala - powiedział nam rzecznik Energylandii Krystian Kojder.

Piorun uderzył w piorunochron znajdujący się na jednym z budynków gastronomicznych - dodał przedstawiciel parku. 

Jak przekonuje rzecznik parku, w Energylandii są liczne zabezpieczenia, które w tym przypadku spełniły swoją funkcję. Jeśli jest burza, wyłączamy wszystkie atrakcje, ale w tym przypadku, nad Energylandia było bezchmurne niebo. Piorun uderzył nie wiadomo skąd i wystraszył nam gości. Park po pół godzinie znowu był czynny - wyjaśnia Krystian Kojder.


Ostrzeżenia przed burzami

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła ostrzegawcze SMS-y. Alert RCB trafił do mieszkańców województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego oraz niektórych powiatów w województwach pomorskim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem i upałem. Miejscami może spaść do 50 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach może osiągnąć prędkość 115 kilometrów na godzinę

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.