Przywódca Talibów, mułła Mohammad Omar, zamierza zwrócić się do wielkiej rady uczonych islamskich - ulemów, w sprawie podjęcia decyzji o wydaniu Osamy bin Ladena , Stanom Zjednoczonym - podało pakistańskie radio Szariat.

Według tych źródeł, Omar poinformował przebywającą w Afganistanie delegację pakistańską, że rada ulemów z różnych regionów Afganistanu zbierze się jutro. O oczekiwaniach na werdykt Afgańczyków, jak i ich sąsiadów Pakistańczyków opowie nasz specjalny wysłannik do Islamabadu Jan Mikruta:

Dzisiejsze negocjacje pakistańsko-afgańskie nie przyniosły rezultatów. Ukrywający się w Afganistanie bin Laden jest głównym podejrzanym o ataki terrorystyczne w USA. Talibowie nie chcą go wydać, zasłaniając się islamskim prawem gościnności. Ludność Afganistanu w obawie przed amerykańskimi atakami chcą opuścić swój kraj. Wielu z nich podąża do Pakistanu, jednak, pomimo, że Afganistan ma najdłuższą granicę właśnie z Pakistanem, jest ona niedostępna. Dlaczego? Została zamknięta. To co się dzieje na granicy obserwuje nasz specjalny wysłannik do Pakistanu Przemysław Marzec:

Twierdzą także, że jest niewinny i nie miał możliwości zorganizowania ataków. Amerykanie z kolei grożą atakiem na Afganistan, jeśli Talibowie nie spełnią ich żądań.

22:20