Robert Kubica (BMW Sauber) wystartuje z piątej linii do dzisiejszego Grand Prix Brazylii Formuły 1, która odbędzie się na torze Interlagos pod Sao Paulo. Pole position po raz trzeci w karierze wywalczył Brazylijczyk Felipe Massa (Ferrari).

Jestem po raz kolejny w pierwszej dziesiątce. Na sześć Grand Prix pięć razy się zakwalifikowałem do trzeciej sesji, także całkiem nieźle, chociaż mogło być trochę lepiej - powiedział Robert Kubica specjalnemu wysłannikowi RMF FM Wojciechowi Słoniowi. Posłuchaj:

Mimo 9. miejsca w kwalifikacjach Kubica nie traci dobrego humoru: Powinno być dobrze. Mamy dosyć równy rytm na wyścig, tak więc powinno być OK.

Kierowców teamu BMW Sauber czeka m.in. walka z zawodnikami Toyoty. Musimy pokonać zespół BMW, by zająć 5. miejsce w klasyfikacji konstruktorów - stwierdził Jarno Trulli, kierowca japońskiego zespołu.

O pierwsze miejsce w wyścigu będzie walczył Felipe Massa z teamu Ferrari. To fantastyczne uczucie być tu w Sao Paulo. Startując u siebie – dla Brazylijczyków - to na pewno bardzo, bardzo specjalna okazja i specjalna okazja także dla mnie. Myślę, że to jeden z najbardziej nieprawdopodobnych dni w moim życiu - stwierdził Brazylijczyk. Zmaganiom zawodników przygląda się specjalny wysłannik RMF FM Wojciech Słoń:

Kwalifikacje - dwa bolidy BMW Sauber w pierwszej dziesiątce.

W pierwszej części kwalifikacji Kubica uzyskał 11. czas (1:12.040). Najszybszy był Felipe Massa (1:10.643), który wyprzedził swojego kolegę – Michaela Schumachera (1:11.565) i Ralfa Schumachera (1:11.713). Aktualny mistrz świata – Fernando Alonso uzyskał 4. czas.

W drugiej turze krakowianin zajął 9. miejsce z czasem 1:11.589. W tej części najszybszy był Michael Schumacher (1:10.313), który wyprzedził Felipe Massę (1:10.775) i Fernando Alonso (1:11.148). Na 10. pozycji rundę zakończył Nick Heidfeld – kolega Roberta Kubicy z zespołu BMW Sauber.

Ostatnia część kwalifikacji miała dramatyczny przebieg dla Michaela Schumachera. Wielokrotny mistrz świata nie zdołał przejechać nawet jednego okrążenia, ponieważ w jego bolidzie awarii uległ silnik. Mimo gorączkowych prób reanimacji, czerwony bolid nie wrócił już na tor. Z którego miejsca wystartuje w niedzielę Schumacher? Wszystko zależy od tego, czy w bolidzie Niemca zostanie wymieniony silnik. Jeżeli do tego dojdzie, Schumacher będzie musiał ruszać z ostatniego miejsca.

Pole position wywalczył Felipe Massa (1:10.680). Z drugiego pola ruszy Kimi Raikkonen (1:11.299). Na drugiej linii staną Jarno Truli (1:11.328) i Fernando Alonso (1:11.567). Nick Heidfled z teamu BMW Sauber wywalczył 8. czas (1:11.882). Tuż za nim uplasował się Robert Kubica z czasem 1:12.131.