Robert Kubica uzyskał 16. czas podczas drugiego treningu przed niedzielnym Grand Prix Brazylii F1 na torze w Sao Paulo. W trakcie pierwszej sesji krakowskiemu kierowcy nie mierzono czasu. A dziś kwalifikacje.

Pierwsze trzy miejsca podczas drugiego treningu zajęli kierowcy testowi teamów Williams, Honda i BMW. Najszybszy był Alexander Wurz (1:12.547), drugie miejsce zajął Anthony Davidson (1:12.653), a trzecie – Sebastian Vettel (1:12.870). Niemiec Michael Schumacher uzyskał szósty czas (1:13.713). Obecny mistrz świata – Fernando Alonso był dopiero 10.

Robert Kubica przejechał 15 okrążeń i z czasem 1:14.510 zajął 16. miejsce w klasyfikacji. Polak był szybszy m.in. od Felipe Massy (1:14.561) i Nicka Heidfelda (1:14.793).

Podczas pierwszego treningu najszybszym kierowcą był zawodnik McLarena, Kimi Raikkonen. Fin pokonał jedno okrążenie w 1:13.764 i wyprzedził testowych kierowców Hondy, Williamsa i BMW, Davidsona (1:13.902), Wurza (1:13.922) i Vettela (1:14.204). Kolejne miejsca zajęli de la Rosa, Button i Trulli.

W pierwszej sesji treningowej wzięło udział 25 kierowców, z czego pełne okrążenie pomiarowe zaliczyło 17. Na tor - bez pomiaru czasu - wyjechali m.in. Heidfeld, Kubica i Alonso. Boksów nie opuścili natomiast kierowcy Ferrari.

Dziurawo, ale dla wszystkich równo – mówi o brazylijskim torze Inter Lagos w Sao Paulo Robert Kubica. Powstały w 1940 roku tor obfituje w szybkie, nachylone pod dużym kątem zjazdy i podjazdy. Do tego trasa przebiega na podmokłym terenie, dlatego jest to chyba jeden z najbardziej wyboistych torów na świecie. Posłuchaj relacji Wojciecha Słonia:

Kwalifikacje do niedzielnego wyścigu o GP Brazylii rozpoczną się o godz. 19.00 czasu polskiego.