Polska przegrała z Ukrainą 0:1 w towarzyskim meczu piłkarskim na stadionie we Lwowie. Jedyną bramkę dla naszych wschodnich sąsiadów zdobył w 45. minucie Serhij Krawczenko.

W pierwszej połowie spotkania Polacy ambitnie atakowali. Już w pierwszej akcji meczu niewiele brakowało, aby Euzebiusz Smolarek strzelił bramkę. Jednak w kolejnych minutach spotkania Ukraińcy nabierali rozpędu. W 24. i 34. minucie spotkania było bardzo gorąco pod bramką Łukasza Fabiańskiego. Bramkarz „biało-czerwonych” zachował jednak zimną krew i ratował nasz zespół przed utratą gola. Tuż przed przerwą po sytuacji sam na sam z Fabiańskim gola dla Ukrainy zdobył Serhij Krawczenko.

Od samego początku drugiej połowy spotkania Ukraińcy ostro ruszyli do ataku. Już w chwilę po gwizdku sędziego „biało-czerwoni” mogli stracić kolejną bramkę. Na nasze szczęście Serhij Nazarenko strzelił nad poprzeczką. W kolejnych minutach spotkania kibice mogli obserwować nieudolne próby ataku podopiecznych Leo Beenhakkera na bramkę rywali. W końcówce spotkania Ukraina mogła prowadzić 2:0, ale podania Andrija Szewczenki nie wykorzystał Wołodymyr Homeniuk. Mecz zakończył się wynikiem 0:1 dla Polaków.