Już jutro o godz. 20 rozpocznie się ceremonią otwarcia igrzysk olimpijskich w Turynie. Jednak wciąż nie wiadomo, kto zapali olimpijski znicz. To ma być niespodzianka, którą chcemy utrzymać w tajemnicy do ostatniej chwili - zastrzega wiceprzewodnicząca komitetu organizacyjnego.

Włoska prasa sugeruję, że wśród najbardziej prawdopodobnych kandydatów są: była biegaczka Stefania Belmondo lub byli reprezentanci Włoch w konkurencjach alpejskich Deborah Compagnoni i Alberto Tomba. Wiadomo natomiast na pewno, że podczas piątkowej ceremonii zaśpiewa światowej sławy tenor Luciano Pavarotti.

Dodajmy, że w związku z ceremonią otwarcia igrzysk Włosi zamykają przestrzeń powietrzną nad Turynem. Jutro wieczorem samoloty nie będą mogły ani wystartować, ani wylądować na turyńskim lotnisku od 17.45 do 20.15. Wyjątkiem będą samoloty z dygnitarzami i ekipami ratowniczymi na pokładzie.

A włoskim przygotowaniom do olimpiady przyglądają się nasi specjalni wysłannicy Paweł Sikora i Sebastian Szczęsny. Specjalnie dla was przygotowali słownik najistotniejszych zwrotów w języku włoskim. Posłuchajcie: