We Francji rozpoczał prace kanoniczny trybunał, który zbada, czy przypadek uzdrowienia francuskiej zakonnicy z choroby Parkinsona można uznać za cud potrzebny do uznania polskiego papieża błogosławionym.

Prace trybunału są tajne. Nie wiadomo nawet, w której francuskiej diecezji będą prowadzone badania i jak nazywa się siostra, która tym badaniom zostanie poddana.

Mamy rzeczywiście do czynienia ze zjawiskiem bardzo szczególnym, które ma znamiona tego, co po ludzku nazywamy cudem. Ale wymagane jest tu bardzo szczegółowe i głębokie badanie specjalistów - mówi RMF postulator procesu ksiądz Sławomir Oder, który będzie uczestniczył w rozpoczęciu prac trybunału. Posłuchaj:

Ks. Oder spotkał się już z zakonnicą i jest dobrej myśli. Siostrę poznał podobno także polski papież. Choroba Parkinsona, na którą cierpiała, ustąpiła dwa miesiące po śmierci Jana Pawła II.

Zebrane lekarskie badania i zeznania świadków trafią później do Watykanu. Zajmą się nimi trzy komisje - teologiczna, medyczna i komisja kardynałów. Ostateczną decyzję o beatyfikacji Jana Pawła II podejmie jego następca Benedykt XVI.