Siatkarze Francji i Brazylii zmierzą się w niedzielnym finale siatkarskiej Ligi Światowej, rozgrywanym w Moskwie. Dziś „trójkolorowi” pokonali 3:0 rewelację turnieju, Bułgarię. Brazylia zaś pokonała gospodarzy 3:1.

Zajmująca 7. miejsce w rankingu FIVB Francja nie miała problemów z pokonaniem sklasyfikowanej 13 miejsc niżej Bułgarii – nie oddała jej nawet seta i zwyciężyła do zera (21:25, 20:25, 20:25). Choć siatkarze znad Sekwany występują w prestiżowych rozgrywkach już 11. raz, to ich pierwszy awans do finału.

Brazylia zaś gładko wygrała dwa pierwsze sety – do 19. Gospodarze przebudzili się w partii trzeciej, którą wygrali jednak dopiero 29:27. Takim samym stosunkiem punktów – tyle że dla Canarinhos – zakończył się czwarty set.