Uzbrojony w siekierę i nóż mężczyzna sterroryzował i wziął jako zakładników pasażerów i maszynistę pociągu regionalnego w zachodniej Szwajcarii. Jak poinformowały w nocy z czwartku na piątek władze, po prawie czterech godzinach napastnik został zastrzelony przez policję, a zakładnicy bezpiecznie opuścili pociąg

W czwartek wczesnym wieczorem mężczyzna sterroryzował 14 pasażerów i maszynistę pociągu na linii między Baulmes a Yverdon-les-Bains. Stojący na stacji Essert-sous-Champvent skład otoczyła policja, którą wcześniej zaalarmowali pasażerowie.

Jak poinformował na konferencji prasowej prokurator generalny Eric Kaltenrieder, policja rozpoczęła, korzystając z pomocy tłumacza, negocjacje z napastnikiem, którym okazał się 32-letni Irańczyk, ubiegający się o azyl w Szwajcarii. Władze nie podały, czego żądał. Nie wiadomo, jaki był motyw jego działania.

Około godziny 22 policja wykorzystała sytuację, że mężczyzna oddalił się nieco od zakładników i zaatakowała, używając m.in. ładunku wybuchowego. Gdy Irańczyk, z siekierą w ręku, ruszył na jednego z policjantów, został postrzelony. Zmarł na miejscu.

Zakładnicy nie odnieśli żadnych obrażeń.