Bruno Martini, dwukrotny mistrz świata z reprezentacją Francji w piłce ręcznej, a obecnie prezes francuskiej ligi, jest podejrzany o pedofilię i posiadanie pornografii dziecięcej - poinformowała agencja AFP, powołując się na źródło zbliżone do śledztwa.

W poniedziałek 52-letni Martini został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie w Paryżu, a we wtorek wieczorem doprowadzony przed sąd.

Jak podają francuskie media, śledztwo wszczęto ponad dwa lata temu. Skargę na policji złożył 13-latek, któremu towarzyszyła matka. Chłopiec zeznał, że na jednym z portali społecznościowych zaczepił go i złożył propozycję seksualną mężczyzna, ukrywający się pod nickiem. Po miesiącach dochodzenia śledczy z brygady ochrony nieletnich trafili na ślad Martiniego.

Prokuratura w Paryżu przekazała agencji AFP, że podejrzany został wypuszczony na wolność po tym, jak przyznał się do winy.

Martini, jako bramkarz reprezentacji Francji, wywalczył tytuły mistrza świata w 1995 i 2001 roku. Podczas kariery zdobył Puchary Europy z OM Vitrolles (1993) i z Montpellier (2003). Przez 11 lat pełnił funkcje menedżera generalnego klubu Paris Saint-Germain, a od listopada 2021 roku kieruje francuską ligą piłki ręcznej.