24-letnia kobieta zarażona A/H1N1 zmarła w szpitalu w Żywcu na Podbeskidziu. Nie wiadomo jeszcze, czy to wirus nowej grypy był bezpośrednią przyczyną jej śmierci. Ma to wyjaśnić sekcja zwłok. Pacjentka cierpiała także na inne schorzenie, z którego powodu trafiła do szpitala.

Zobacz również:

Według danych inspekcji sanitarnej w szpitalach na Śląsku jest obecnie leczonych czterech chorych zarażonych wirusem nowej grypy. Na oddziale intensywnej terapii szpitala w Kępnie w Wielkopolsce przebywa 31-lekarz, również zakażony A/H1N1. Jego stan jest bardzo ciężki.

W drugim tygodniu listopada zanotowano ponad 41 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. To największa liczba zachorowań o tej porze roku w ostatnich latach. Najwięcej osób zachorowało w województwach: mazowieckim, pomorski i warmińsko-mazurskim. Do tej pory w całym kraju zostało potwierdzone prawie 300 przypadków zachorowania na grypę wywołaną wirusem A/H1N1, ale według szacunków epidemiologów większa część chorych jest zakażona właśnie tym wirusem.