Materiały operacyjne CBA w sprawie byłej posłanki Beaty Sawickiej zostały ujawnione po to, by nie wikłać biura w politykę. Tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odpowiada na pytanie RMF FM o podstawy prawne publikacji nagrań audio i wideo w korupcyjnej sprawie byłej posłanki Platformy Obywatelskiej.

Na pytanie, jakie jest procesowe uzasadnienie tej decyzji, minister Zbigniew Ziobro odpowiedział: Stało się to dlatego, że posłowie Platformy w sposób cyniczny i nikczemny wikłali CBA w działania polityczne.

Odpowiedzi więc nie usłyszeliśmy, nasz reporter drążył zatem dalej. Okazało się, że minister nie zna, albo nie chce podać tej decyzji: To, co się stało jest efektem działań Platformy Obywatelskiej i okazją, by każdy mógł wyrobić sobie zdanie, czy była to sprawa polityczna, czy też była to sprawa przestępcza, korupcyjna.

Problem w tym, że po zatrzymaniu Sawickiej nikt nie twierdził, że sprawa ma podłoże polityczne. Przeciwnie, Sawicką wyrzucono z Platformy i skreślono z list kandydatów do Sejmu. A materiały ujawniono przed postawieniem komukolwiek zarzutów i to przed samymi wyborami.