Wydłuża się czas oczekiwania na analizę eksperymentu procesowego na S8 w sprawie śmiertelnego wypadku posła Kukiz'15 Rafała Wójcikowskiego. Biegły do spraw ruchu poprosił o więcej czasu.

Powinniśmy dostać ekspertyzę w najbliższych dniach - zapowiada rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania. Ostatnio biegły zwrócił się do nas o przedłużenie wyznaczonego mu terminu. Twierdzi, że chce dokonać bardzo skrupulatnej analizy. Chodzi o porównanie zapisów, dokonanych przez kilka kamer, które wykorzystywane były podczas eksperymentu do rejestracji obrazu - dodaje. 

Prokurator Kopania dodaje, że gdy opinia już będzie, to wnioski biegłego ds. ruchu nie będą ujawnione w szerokim zakresie ze względu na dobro śledztwa. Śledczym chodzi o to, by świadkowie zdarzenia nawet podświadomie nie sugerowali się ustaleniami z eksperymentu procesowego.

Potem prokuratorzy zlecą jeszcze jedną opinię, która wykorzysta dotychczasowe ustalenia w śledztwie oraz wnioski po eksperymencie procesowym.

Poseł Kukiz’15 Rafał Wójcikowski zginął nad ranem 19 stycznia 2017 roku na drodze ekspresowej S8 w pobliżu miejscowości Wędrogów niedaleko Rawy Mazowieckiej w Łódzkiem. Samochód, kierowany przez polityka, uderzył w barierę i obrócił się o 90 stopni - tak, że stał prostopadle do kierunku jazdy i do pojazdów, jadących w stronę Warszawy. Auto ominął Volkswagen Caddy i zatrzymał się po prawej stronie na pasie awaryjnym. Niestety kolejny samochód nie zdołał ominąć auta posła, uderzył w niego, a później Volkswagen Bora zepchnął do rowu także pojazd stojący na pasie awaryjnym. Parlamentarzysta zmarł pomimo reanimacji, natomiast cztery inne osoby zostały lżej ranne w tym wypadku.

(mal)