Grupa poszukiwawcza z Poznania z psami nie znalazła nikogo pod gruzami domu jednorodzinnego, który zawalił się w Bydgoszczy po wybuchu gazu. Wcześniej strażacy uratowali jedną osobę, którą przysypały walące się ściany. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.


Gaz wybuchł przy ulicy Łowickiej. Jeden budynek uległ zawaleniu. W sąsiednim budynku ściana runęła do środka i wyrządziła sporo szkód. Z okolicznych budynków powypadały szyby - powiedziała kpt. Aleksandra Starowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Strażakom udało się wydobyć przysypaną gruzem osobę. Już wykluczono obecność innych poszkodowanych pod zawalonym budynkiem.

Wydobyliśmy spod zawalonego domu przytomną osobę, która miała przygniecione nogi. Została przekazana pogotowiu ratunkowemu - dodała Starowicz.

Teren akcji jest odgrodzony, aby nie wchodziły tam osoby postronne, ale służby nie zarządziły dodatkowej ewakuacji innych budynków. Z relacji mieszkańców Bydgoszczy wynika, że wybuch był bardzo głośny.

Służby będą w najbliższych dniach prowadziły czynności mające określić przyczyny zdarzenia.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(j.)