W 10 stanach, w tym w tak ważnych, jak Kalifornia i Nowy Jork, odbędą się prawybory Partii Demokratycznej. "Superwtorek" prawdopodobnie zadecyduje o wyborze oficjalnego kandydata tej partii w listopadowych wyborach prezydenckich w USA.

Jak się wydaje, nic już nie jest w stanie odebrać Johnowi Kerry’emu nominacji Partii Demokratycznej. Do tej pory wygrał on prawie wszystkie z 20 prawyborów stanowych i jego przewaga jest tak duża, że chyba tylko nagły kataklizm mógłby odwrócić ostateczny wynik prawyborów.

Niektórzy jednak dają jeszcze pewne szanse senatorowi Johnowi Edwardsowi, który wygrał dotąd tylko w jednym stanie. Ostateczna decyzja, kto zmierzy się w listopadzie z kandydatem republikanów, obecnym prezydentem George’em W. Bushem, zapadnie w lipcu na konwencji Demokratów.

Dla innych sprawa jest już jednak rozstrzygnięta; część działaczy Partii Demokratycznej zastanawia się, czy jest możliwość, by Kerry wybrał Edwardsa na swego kandydata na wiceprezydenta. Problem w tym, że obaj panowie nigdy za sobą nie przepadali, a i teraz ich droga zdają się rozchodzić coraz bardziej.

15:35