Policja, prokuratura i specjalna komisja poszukują informacji o firmach, które projektowały i budowały katowicką halę targową. Ustalenie jednak nawet podstawowych informacji i zlokalizowanie firm jest bardzo trudne.

Projektantem hali była firma Decorum, jednak jej właściciel zapewnia, że opracowywał tylko ogólną koncepcję. Jan Dybała odcina się od technicznej części projektu. - My wymyśliliśmy ten obiekt dla inwestora, natomiast autorem konstrukcji jest firma Ecotech - tłumaczy. Jednak, jak sprawdziła reporterka RMF, po przedsiębiorstwie Ecotech nie ma nawet śladu.

Na miejscu tragedii w Katowicach pracują prokuratorzy, biegli z zakresu meteorologii i budownictwa oraz znawcy lawin i śniegu. Śledczy zabezpieczają dowody, zbierają dokumentację fotograficzną i filmują miejsce katastrofy. czytaj więcej

Szczegółowe informacje o tym, kto co projektował i za co odpowiadał, znajdują się w dokumentacji technicznej. Dokumenty są już w rękach prokuratury i policji. Pewne jest, że wykonawcą hali była firma Przemysłobud z Myślenic. Jednak dotarcie do jej właścicieli i pracowników może być poważnym problemem – przedsiębiorstwo bowiem splajtowało 4 lata temu. Posłuchaj relacji reporterki RMF Miry Skórki:

Od chwili wybudowania hali zmienił się także jej właściciel. Teraz są nim Międzynarodowe Targi Katowickie. W spółce tej większość udziałów ma brytyjska firma ExpoMedia Group. Do niej należy także hala Expo w Warszawie, jak również kilka obiektów w Indiach i innych krajach europejskich.