Kto kłamie ws. wiedeńskiego spotkania? Wtorkowe zeznania Aleksandra Żagla podważyły zawartość notatek AW, opisujących rozmowy Kulczyk-Ałganow. Wczoraj komisja przesłuchiwała za zamkniętymi drzwiami Zbigniewa Siemiątkowskiego.

Siemiątkowski broni swojej notatki. Kto więc kłamie w sprawie wiedeńskiej rozmowy? Na to pytanie może odpowiedzieć pan Kulczyk, dlaczego przedstawił w rozmowie ze mną i z panem ministrem Barcikowskim inną wersję wydarzeń. Dokładnie zapisałem to, co on mi powiedział - mówił dziennikarzom Zbigniew Siemiatkowski.

Były szef UOP-u i Agencji Wywiadu broni też służb. Jego zdaniem zachowały się profesjonalnie. Ale czy rzeczywiście? To niech się uczy od Adama Michnika - ironizuje Roman Giertych. Faktem jest, że już wcześniej posłowie zwracali uwagę, że rozmowa Siemiątkowskiego z Kulczykiem powinna zostać nagrana. Wówczas sprawy by nie było. Na mnie robi to wrażenie, że to jest gra pozorów – podsumowuje Antoni Macierewicz.

Dodajmy, że do komisji docierają nowe, ciekawe dokumenty – tym razem z prokuratury i ABW dotyczące śledztwa przeciwko Markowi Dochnalowi. Śledztwo toczy się w Łodzi, a Łódź to - jak wiadomo - matecznik Leszka Millera.