Zakopiańska policja opublikowała zdjęcia przedmiotów należących do osoby, której szczątki odnaleziono kilka tygodni temu w Dolinie Roztoki w Tatrach. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają te rzeczy i wiedzą, do kogo mogły należeć.

Na zdjęciach opublikowanych przez policję widać m.in. plecaki, kurtkę, czapkę i buty. Jest tam też m.in. długopis i opakowanie po chusteczkach higienicznych.

Osoby, które mogą pomóc policji w wyjaśnieniu tej sprawy, proszone są o kontakt pod numerami tel. 18 - 20 23 400 lub 404.

Na ludzkie szczątki natknęli się 7 września pracownicy naukowi Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy badali drzewostan w Dolinie Roztoki. Wśród resztek ubrań i wyposażenia turystycznego odnaleziono kość ramieniową. Podczas dalszych poszukiwań odnaleziono kolejne ludzkie kości, w tym czaszkę. Wśród rzeczy były produkty spożywcze, na których widniały daty przydatności do spożycia - na jednym grudzień 2008 r., na kolejnym 2009 r. Śledczy przypuszczają, że zgon mógł nastąpić w latach 2007-2009. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zakopanem.

Dolina Roztoki to odgałęzienie Doliny Białki. Można do niej wejść ze szlaku prowadzącego do Morskiego Oka na wysokości Wodogrzmotów Mickiewicza i przejść nią obok wodospadu Wielka Siklawa do Doliny Pięciu Stawów Polskich.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(mn)