Strzelanina i zatrzymanie złodzieja samochodów. Stołeczna policja schwytała Rafała R. – szefa grupy wołomińskiej zajmującej się kradzieżami samochodów. Złodzieje zajmowali się tym procederem co najmniej od 5 lat.

Około godz. 11 na ul. Rozbrat policjanci spostrzegli mężczyznę, który prowadził samochód toyota w rękawiczkach. Funkcjonariusze zauważyli także, że za autem jechało subaru, które „eskortowało” pierwszy pojazd. To wzbudziło ich podejrzenia.

Policjanci postanowili więc skontrolować kierowcę toyoty i zajechali mu drogę. Wtedy prowadzący drugi pojazd zaczął uciekać. Funkcjonariusze oddali kilka strzałów w stronę samochodu. Mężczyzna z raną postrzałową trafił do szpitala w Wołominie.

Prowadzący toyotę zaczął uciekać na piechotę. Nie miał jednak żadnych szans na ucieczkę. Po zatrzymaniu przestawił się policjantom jako „fachowiec od kradzieży aut”. Policjanci to sprawdzili. Mężczyzna rzeczywiście kierował zorganizowaną grupą przestępczą trudniącą się kradzieżami samochodów luksusowych. Ukrywał się od 7 lat, był poszukiwany 3 listami gończymi - mówi radiu RMF Anna Kędzierzawska ze stołecznej policji.

Policjanci obiecują, że wkrótce zostaną zatrzymani pozostali członkowie grupy.