Senat nie poprawił kontrowersyjnych zapisów w ustawie medialnej, dotyczących nadawców społecznych. Wprowadził natomiast poprawki do projektu regulacji dotyczących tzw. becikowego.

W przyjętej w piątek nowej ustawie medialnej, dzięki głosom PiS-u i LPR-u, znalazł się zapis, który daje przywilej automatycznego odnawiania koncesji tak zwanemu nadawcy społecznemu. W praktyce przywilej ten otrzyma tylko... Radio Maryja. czytaj więcej

Zapis, który pozwala na automatyczne przedłużanie koncesji nadawcom społecznym, nie został usunięty z ustawy o radiofonii i telewizji. Przepis faworyzuje Radio Maryja kosztem nadawców komercyjnych. Senatorowie przyjęli tylko kosmetyczne poprawki. Dokument trafi teraz do Sejmu i prawdopodobnie zostanie przyjęty jeszcze w tym roku. Dyskusji senatorów przysłuchiwał się reporter RMF Przemysław Marzec:

Po kilku tygodniach prac i uchwaleniu przez Sejm, PiS ukręcił projektowi Ligii Polskich Rodzin łeb w Senacie. Z propozycji wypłacenia każdej rodzinie 1000 złotych za urodzenie dziecka po komisyjnych pracach w Senacie został tylko zapis, że takie i większe świadczenie mogą wypłacać samorządy. czytaj więcej

Senatorowie wprowadzili natomiast poprawki do ustawy o świadczeniach rodzinnych, przygotowanej przez LPR. Becikowe w wysokości tysiąca złotych mają otrzymywać tylko najuboższe matki. Senat nie zgodził się także na nałożenie na gminy obowiązku uchwalania świadczenia dla kobiet, które urodziły dziecko.