Po kilku tygodniach prac i uchwaleniu przez Sejm, PiS ukręcił projektowi Ligii Polskich Rodzin łeb w Senacie. Z propozycji wypłacenia każdej rodzinie 1000 złotych za urodzenie dziecka po komisyjnych pracach w Senacie został tylko zapis, że takie i większe świadczenie mogą wypłacać samorządy.

"Becikowe" powinno być podwyższone do tysiąca złotych, ale otrzymywać je powinni tylko najubożsi - uważają senatorowie z Komisji Rodziny i Polityki Społecznej.

PiS nazywa becikowym propozycje rządu: Jesteśmy za wzrostem zasiłku porodowego do kwoty 1000 złotych i uzależnienia tego od kryterium dochodowego. Liga chciała jednak oprócz zasiłku becikowego dla wszystkich: Liczymy, że wyłamie się cześć senatorów PiS i że większa część Platformy nas poprze i będzie dobrze - mówił przed debatą w Senacie Wojciech Wierzejski. Ale gdyby nie było dobrze, to my zgotujemy tutaj PiS-owi w przyszłym tygodniu prawdziwe piekiełko - zapowiada Liga.

Piekiełko ma polegać na głosowaniu przeciwko rządowi: Premier nam obiecał coś, a teraz jeździ sobie po Brukselach załatwia budżet, pije szampana, a tutaj nie realizuje elementarnej polityki prorodzinnej. Nie jest tak, że LPR można robić w bambuko. Za bambuko więc będzie piekiełko w przyszłym tygodniu.