Zimno, mokro - pogoda nas nie rozpieszcza. Narzekamy, okrywamy się ciepłymi kocami i marzymy o powrocie lata. W takie słotne dni powinniśmy zazdrościć zwierzakom, których świat jest znacznie lepiej zorganizowany niż nasz. W każdym razie mało kto w nim wie, co to takiego meteopatia…

Większość pań gorączkowo szuka już na pewno ciepłych kurtek i gustownych płaszczyków na zimę. Jakże szczęśliwe są w tej sytuacji lamy, które nie muszą dbać o cieplejsze futro. Lamy mają nowe futra co roku - nie tak jak nasze panie - ponieważ one wymieniają włos cały czas regularnie i zawsze mają świeży i nowy - mówił pół żartem pół serio reporterce RMF FM szef wrocławskiego ZOO Radosław Ratajszczak.

Żurawie już dawno wyczuły, co się święci w naszym kraju i odlot mają już za sobą – odlot do ciepłych krajów oczywiście. Nawet niedźwiedzie nie muszą zmieniać diety na wysokotłuszczową. Na szczęście przez cały rok, dzięki dokarmianiu przez zwiedzających, są cały czas za tłuste – narzekał Ratajszczak.

A gdzie dziś pada cień świstaka, który zgodnie z przepowiednią, zwiastuje jeszcze sześć tygodni zimy? Na szczęście nigdzie, a to oznacza, że możemy liczyć na ocieplenie w ciągu najbliższych dni. Wygląda na to, że zima będzie normalna, czyli łagodna - skomentował dyrektor ZOO. Jednak prawdopodobnie większość z nas, nawet taką zimę, chciałaby przespać jak suseł.