W Tatrach panują bardzo dobre warunki turystyczne, ruch na szlakach jest więc spory. Cieszą się zakopiańscy bacowie, a ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jak zwykle mają ręce pełne roboty.

Jak mówią toprowcy, tak wielu turystów nie było w Tatrach od lat. Doszło również do sporej liczby wypadków. W każdym miesiącu ratownicy interweniowali około 70 razy. Tylko w ostatnim tygodniu TOPR wyruszał na ratunek po kilka razy dziennie.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje o ostrożność. Tym bardziej, że za kilka dni na czas remontu zamknięta zostanie droga do Morskiego Oka. Dojście do najpiękniejszego tatrzańskiego jeziora będzie możliwe od Wodogrzmotów Mickiewicza przez Dolinę Roztoki, Dolinę Pięciu Stawów Polskich, a następnie przez Świstówkę Roztocką lub Szpiglasową Przełęcz. Ta trasa jest znacznie trudniejsza niż asfaltowy deptak

Tatrzański Park Narodowy przypomina, że przed wyruszeniem na trasy należy zapoznać się z ich przebiegiem oraz czasem dojścia do celu. Pogoda w górach może ulec gwałtownej zmianie. Należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia, takie jak deszcz, wiatr i znaczne ochłodzenie.

Według synoptyków najbliższy weekend zacznie się pochmurnie, w ciągu dnia pojawi się jednak coraz więcej słońca. Termometry pokażą około 11 stopni Celsjusza w sobotę i do 22 stopni Celsjusza w niedzielę. W partiach szczytowych Tatr od 7 do 9 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich.