​Potężna awaria na stacjach Orlen. W piątek wieczorem pojawiały się problemy z płatnościami kartą, klienci nie mogli też korzystać z innych usług elektronicznych. Jak podała spółka, w trakcie rutynowych prac serwisowych nastąpiła awaria techniczna. O problemie z płaceniem za paliwo informowaliście nas na Gorącą Linię RMF FM.

Problemy z płatnościami elektronicznymi pojawiały się na wielu stacjach. Beata Karpińska z biura prasowego Orlenu rekomendowała, aby w miarę możliwości mieć ze sobą na stacjach gotówkę. Wtedy mamy pewność, że bezproblemowo uregulujemy należność.

Na wielu stacjach ustawiły się długie kolejki, bo klienci nie mogli płacić kartą i korzystać z innych elektronicznych usług.

Awaria techniczna systemu nastąpiła w trakcie rutynowych prac serwisowych. Orlen przekonuje, że był to błąd wewnętrzny, a nie ingerencja z zewnątrz.

Przez kilka godzin pracowano nad przywróceniem sprawności systemu. Awaria została usunięta.

PKN Orlen jest największym, strategicznym podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce i jednym z największych w Europie. W zakładzie głównym spółki w Płocku zatrudnionych jest ponad 4,5 tys. pracowników, a w całej grupie Orlen ponad 19,5 tys.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(ł)